15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü tüm yurtta olduğu gibi Erdek’te de coşku ile kutlandı.
Kutlamalara Erdek Kaymakamı Ekrem Çalık, Garnizon Komutanı Dnz. Alb. Ateş Kalkan Belediye Başkan Vekili Mehmet Ali Tetik, Cumhuriyet Başsavcısı Abdullah Gül, kurum amirleri ve vatandaşlar katıldı.
Kutlamalar kapsamında Erdek açık hava müzesinde “15 Temmuz Kahramanları ve Şehitleri” temalı resim ve fotoğraf sergisinin açılışı yapılarak vatandaşlarımızın ziyaretine sunuldu. Kaymakam Ekrem Çalık ve beraberinde ki protokol ve vatandaşlarımız Ormanlı Mahallemizde bulunan Şehit Gürdeniz Erdoğmuş’un ve Turan Mahallemizde bulunan Şehit Yılmaz Gün’ün kabirleri ziyaret ederek Kur-an’ı Kerim tilaveti ve dua icra edildi.
Akşam devam eden kutlamalarda Mehteran Takımı eşliğinde Kaymakam Ekrem Çalık ve protokol üyelerinin katılımı ile Öğretmenevi önünden başlayan kortej yürüyüşü vatandaşlarımızın yoğun ilgi ve katılımı ile Cumhuriyet Meydanına kadar devam ederek programın diğer bölümleri icra edildi. Bu bölümde günün anlam ve önemine binaen Kaymakam Ekrem Çalık’ın halka hitabından sonra Mehteran Takımı konseri, ilahiler ve semah gösterileri ile devam eden program yapılan dua ile son buldu.
İSAY2 Galeri