13.09.2018 günü aşırı yağmur yağışı nedeni ile bölgemizde meydana gelen sel felaketinden etkilenen vatandaşlarımıza acil ihtiyaçlarını karşılamak üzere yardım dağıtımına başlandı.
        İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığınca Balıkesir Valiliği emrine, Valiliğimizce de Kaymakamlığımıza tahsis edilen toplam 194.500 TL. afet yardımı, ilçemizde kurulan Afet ve Acil Durum Komisyonu kararı gereğince, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğünce mahallinde tespit edilen ve yardım miktarları belirtilen liste dahilinde ödenmeye başlanıldı.
        Yapılan yardımlar, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının genelgesi dahililinde yazın kullanılan konutlar, bahçe duvarları, işyerleri, araçlar, tarım ürünleri, hayvan telefleri ve benzeri hariç, fiilen oturdukları konutları etkilenen aileler dikkate alınarak afetten etkilenen Tatlısu, Çeltikçi, Yukarı Yapıcı, Aşağı Yapıcı, Ballıpınar ve Doğanlar mahallelerinden 236 haneden 129 haneye zararın boyutuna göre 500.00TL. ile 8.500.00TL. arasında değişen miktarlarda yardımlar yapıldı.
        Kaymakam Ekrem Çalık afete uğrayan mahallelerimize zaman zaman yaptığı ziyaretlere, yardım dağıtımı nedeni ile tekrardan ziyaret ederek mahalle muhtarlarımız ve vatandaşlarımız ile yapılan yardımlar konusunda istişarelerde bulundu. Muhtarlarımız ve afetzede vatandaşlarımız tarafından afet esnası ve sonrasında Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü, Karayolları Genel Müdürlüğü, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanlığı ile Balıkesir AFAD İl Müdürü ve  ekiplerinin duyarlı ve titiz çalışmalarından dolayı Kaymakam Ekrem Çalık’a teşekkür etti.
İSAY2 Galeri