13.09.2018 günü meydana gelen ilçemiz merkezi ve kırsal mahallelerde maddi zarara sebep olan afetin zararlarının tespiti ve onarım çalışmaları devam ediyor.
            Kaymakam Ekrem Çalık kırsal mahallelerimizden Doğanlar ve İlhan mahallelerimizde meydana gelen zararların tespit ve onarım çalışmalarını yerinde inceleyerek ilgililerden bilgi aldı. Aynı mahallelerimizde ikamet vatandaşlarımızla da bir araya gelen Kaymakam Ekrem Çalık, “Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı bünyesinde yapılan yardımlar devam edecek, afette ağır zarar gören vatandaşlarımız için ödenek talep edildi bu ödenek onaylanması durumunda mağdur vatandaşlarımıza dağıtılacak.” Diyerek yapılan ve yapılacak olan yardımlar hakkında mahalleli vatandaşlarımızla sohbet etti.
          Doğanlar mahallemiz ziyareti esnasında tebessümlere sebep olan bir olay yaşandı. Mahalle sakinlerinden olan ve kendisine temin edilen jandarma kıyafeti ile dolaşarak trafik kontrolü yapan down sendromlu Kadir Coşkun Kaymakamlık Makam şoförünün de evraklarını kontrol etmeyi ihmal itmedi. Kaymakam Ekrem Çalık’ı asker selamı ile karşılayan Kadir Coşkun evrak kontrolünden sonra bir süre Kaymakam Ekrem Çalık ile sohbet ederek hatıra resmi çektirdi. Kaymakam Ekrem Çalık da kendisine hayırlı görevler dileğinde bulundu.
İSAY2 Galeri