Kaymakam Ekrem Çalık’ın eşi Zeynep Çalık ve Erdek İlçe Tarım Müdürü Dilek Işıktaş ile Ballıpınar kırsal mahallesinden  bir grup kadın Bursa Saitabat Kadınları Dayanışma Derneğine ve Nilüfer Misi Kadınları Dayanışma Derneğine ziyarette bulunarak yapılan çalışmaları yerinde incelediler.
Etkinlik Saitabat Kadın Dayanışma Derneği ziyaretiyle ve burada ki köy kahvaltısı ile başladı. Misafirleriyle yakından ilgilenen Saitabat Köyü Kadınları Dayanışma Derneği Başkanı ve aynı zamanda 22 kadın derneğinin bir araya gelerek kurdukları Bursa Üreten Kadın Dernekleri Federasyonu başkanı Sermin CAKALIOĞLU yapılan çalışma ve projeler hakkında bilgilendirmede bulundu.   
Federasyon Başkanı Sermin CAKALIOĞLU,  birlikten güç doğar ilkesi ile bir araya gelen kadın derneklerinin bir ilki gerçekleştirerek Bursa Valiliği önderliğinde federasyona dönüştüklerini ve her geçen gün büyüyen, büyüdükçe güçlenen bir aile olduklarını dile getirdi. Bu çatı altında yaklaşık bin kadına gelir sağlayacak bu işletmede müşterilerini değil misafirlerini ağırladıklarını ve göz nurlarıyla hazırladıkları katkısız doğal ürünleri sunduklarını sözlerine ekledi.
Nilüfer İlçesi Misi Kırsal Mahallesinde de Dernek Başkanı Nagihan DÜLGER ve dernek üyeleriyle kuruluş aşamaları ve yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi alışverişinde bulunuldu.
Erdek Kaymakamı Ekrem Çalık’ın eşi Zeynep Çalık tüm dernek başkanları ve üyelerini çalışmalarından dolayı tebrik ederek gösterdikleri ilgiye teşekkür etti ve başarılarının devamını diledi.
İSAY2 Galeri