Proje kapsamında İlçemiz Şahinburgaz Mahallesi İlkokulu öğrencileri, Kaymakam Ekrem Çalık’ı ziyaret ederek yapmış oldukları faaliyetleri derledikleri “İlk Kitabım” adlı kitap tanıtımını yaptılar.
        Kaymakam Ekrem Çalık, Ocaklar mahallemizde bulunan ve Ocaklar Ortaokulu öğrencilerimiz tarafından hazırlanan veliler ve vatandaşlarımız tarafından da yoğun ilgi gösterilen “Bit Pazarı” konulu sergiyi ziyaret ederek öğrenci ve vatandaşlarımızla sohbet etti.
       Kaymakam Ekrem Çalık, Muzaffer Gürer ortaokulu öğrencilerimiz tarafından hazırlanan “Şairler ve Yazarlar Sokağı” açılışına katılarak proje hakkında bilgi aldı.
        Kapıdağ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı sene sonu  Bengi Projeleri Şenliği ve Mesleki Tanıtım Etkinlikleri kapsamında sergi açılışını yapan Kaymakam Ekrem Çalık, öğrencilerimizin  “Elektronik ve Robotik Uygulamalar Projesi” kapsamında donanımsal hazırlamış ve kodlamış oldukları elektronik ve robotik ürünleri sergileyerek, ürünlerin çalışması ve kullanım alanları hakkında bilgi aldı.
        Proje kapsamında Atatürk İlkokulu tarafından geleneksel hale getirilen “Çocuk Şenliği” programına katılan Kaymakam Ekrem Çalık düzenlenen çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerini vererek kutladı. 
İSAY2 Galeri