Erdek Öğretmenevi salonunda Erdek Kaymakamlığı ve Erdek İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce desteklenen idareci eşleri ve kadın yöneticilerin gönül elçiliği kapsamında Bengi projesine destek için gönüllü olarak hazırladıkları “Biz Büyük Bir Aileyiz” proje toplantısı aynı zamanda Dünya Kadınlar Günü kutlaması olarak gerçekleştirildi.
            Erdek Kaymakamı Ekrem Çalık’ın eşi Zeynep Çalık ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Erbil Camgöz’ün eşi Reyhan Camgöz öncülüğünde yapılan kutlama etkinliğine şehit anneleri ve şehit eşi ile engelli anneleri onur konuğu olarak katıldı. Etkinliğe Erdek Kaymakamı Ekrem Çalık, İlçe Milli Eğitim Müdürü Erbil Camgöz, idarecilerin eşleri, kadın idareciler, okul aile birliği temsilcileri katılırken, Bandırma 17 Eylül Üniversitesinden Doçent doktor Neslihan Aslan’da çocukların dışarıdaki tehlikelerden korunması ve sosyal medya konulu bir sunum gerçekleştirdi.
            İlçe Milli Eğitim Müdürü eşi Reyhan Camgöz yaptığı konuşmada “Biz Büyük Bir Aileyiz” projesi ile ilgili yapılan çalışmalar ve yapılacak faaliyetler hakkında bilgi aktardı. Proje kapsamında Kaymakam eşi Zeynep Çalık öncülüğünde ilçedeki bütün okullarda, okul aile birlikleri ziyaret edilip, toplantılar yapılarak okuldan öğrenciler ile birlikte veli ziyaretlerinde bulunulduğunu, şehit aileleri, kimsesiz aileleri Cuma günleri öğrenciler ile birlikte ziyaret ederek değerler eğitimine katkıda bulunarak farkındalık yarattıklarını ve okul aile birlikleri ile velileri çocukları ile daha çok ilgilenerek dış tehlikeden korunmaları ve eğitimlerine destek olabileceklerini anlatarak çeşitli faaliyetler ile programın devam edeceğini belirterek katılımcıların kadınlar gününü kutlamıştır.
            Kaymakam eşi Zeynep Çalık yaptığı konuşmada, kadın insanlık anasıdır, hanımefendidir diyerek projede emeği geçen herkese teşekkür etti.
            Doç. Dr. Neslihan Aslan yaptığı sunumda, çocuklarımızı dışarıda bekleyen tehlikeler ve sosyal medya konularında uyarıcı bilgiler verdi. Ailenin çocuğuyla evde ve okulda yakın ilgi, önem, irtibat içinde olmasının dışarıdaki tehlikelerden ve sosyal medya bağımlılığından kurtaracağını vurguladı. Annelerin bilinçli olmasını çocukları hayata hazırlarken sürekli kendini geliştirmesi gerektirdiğini ifade ederek kadınlar gününü kutladı.
            İlçe Kaymakamı Ekrem Çalık yaptığı konuşmada “Kadınların hayatın her alanında söz sahibi olması gereken bireyler olduğunu, Türk toplum ve İslam anlayışında kadının önemini vurgulayarak kadının en değerli yönü olan anneliğin kutsallığına vurgu yapmış ve en değerli annelerin şehit anneleri olduğunu belirterek onur konuğu olarak katılımlarından dolayı şehit annelerine, şehit eşine ve engelli annelerinin ellerinden öperek saygılarını sunmuş ve projeye emeği geçen idareci eşlerine, okul aile birliği mensuplarına, kadın yöneticilere, okul müdürlerine, öğretmenevi müdürü ve personeli ile emeği geçen herkese teşekkür ederek her kadının emekçi olduğunu belirtip dünya kadınlar gününü kutlamıştır.
İSAY2 Galeri