Bandırama Onyedi Eylül Üniversitesi Siyasal Bilgiler Topluluğu tarafından, moderatörlüğünü İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü Başkanı Prof. Dr. Gökhan Orhan’ın yaptığı, Erdek Kaymakamı Ekrem Çalık Bandırma Kaymakamı Günhan Yazar ve Manyas Kaymakamı Muhammed Kaya’nın konuşmacı olarak katıldığı “Kaymakamlar Zirvesi” paneli düzenlendi.
      Kaymakam Ekrem Çalık yaptığı konuşmada, “Ben diğer kaymakam arkadaşlarımıza göre biraz daha kıdemliyim. İdareci olmak istediğimi ortaokul son sınıftayken İngilizce dersinde fark etmiştim. Babam inşaat ustasıydı ve ben de inşaatta çalışırdım. Babam ‘okursan meslek sahibi olursun, okumazsan işin belli’ dedi. Meslek lisesini kazandım ancak öğretmenlerim beni meslek lisesinden düz liseye yönlendirdi. Liseyi bitirdiğimde Siyasal Bilgiler Fakültesi’ni kazandım. Yazları inşaatta çalıştım. Hayatın her anı mücadele. Mücadele etmeden hayatın akışı ilerlemiyor. Üniversiteyi bitirdikten sonra Kaymakamlık Sınavı’na başvurdum ve kazandım. Mücadele etmeniz çok önemli. Biz kaymakamların rutin görevleri var ancak bu rutin haricinde 365 gün 24 saat görevdeyiz. Bandırma ve Erdek’te yaşadığımız sel felaketinde kriz masası kurduk ve Bandırma Kaymakamımızla beraber çalıştık. İdarecilikte önemli olan sorumluluk alabilme yeteneğidir. Lisede ve üniversitede okurken devlet yurtlarında kaldım ve aynı zamanda devlet bursu aldım. Bu nedenle kendimi milletime karşı borçlu hissediyorum.  34 yıldır bu mesleği sürdürüyorum ve yorgunluk hissetmiyorum. İşimi severek yapıyorum ve gençlere de tavsiyem şudur ki, ne olursa olsun mutlaka sevdikleri işi yapsınlar.” dedi.
        Soru-cevap bölümünün ardından, Rektör Prof. Dr. Süleyman Özdemir’in Erdek Kaymakamı Ekrem Çalık, Bandırma Kaymakamı Günhan Yazar, Manyas Kaymakamı Muhammed Kaya ve İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü Başkanı Prof. Dr. Gökhan Orhan’a plaket ve hediye takdimi gerçekleştirmesiyle son buldu.
İSAY2 Galeri